اخبار فناوری (هفته دوم مرداد 1400)

bunnyMag 1400/05/16
اخبار فناوری

از این پس تصمیم داریم به صورت هفتگی در مطالبی با عناون اخبار فناوری نگاهی داشته باشیم به مهمترین اخبار منتشر شده در دنیای فناوری در هفته ای که گذشت. در این مطلب به اخبار فناوری هفته دوم مرداد یعنی از تاریخ 9 تا 15 این ماه خواهیم پرداخت.

لغو ریجستری 3400 گوشی تلفن همراه

از ابتدای دی ماه سال گذشته که رجیستری به صورت غیر حضوری انجام می شد، که طی آن بعد از ثبت به صورت بارکد خوان در مبادی ورودی به صورت حضوری، بقیه موارد و مراحل رجیستری به صورت غیر حضوری انجام می شد. بر اساس اعلام گمرک رجیستری 3400 گوشی برخلاف ضوابط مربوطه اعلام و رجیستری آن ها لغو شد. صاحبان 3400 تلفن همراه که تلفن همراهشان از دسترس خارج شده و لغو رجیستری شده از دستگاه های ذی ربط خواستند تا رجیستری گوشی آن ها تایید شود. زیرا آن ها معتقدند که گوشی آن ها به صورت مجاز و قانونی وارد شده و دارای مدرک هستند. حالا قرار شده که موضوع بررسی شود و درخواست ها به ستاد مبارزه با قاچاق کالا منعکس شود.

کاهش مشترکان اینترنت ثابت در ایران

بر اساس آمار منتشر شده سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی، مشترکان خانگی و تجاری اینترنت های ثابت مثل ADSL، TD LTE، FTDX و دیگر بسترهای اینترنت پهباند ثابت تا پایان سه ماه اول سال 1400 به 10397000 مشترک رسیده که در مقابل آمار 10600000 مشترک سه ماه پایانی سال 1399 کاهش حدود 200 هزار مشترک رو نشان می دهد. از دلایل عمده این مساله می توان به کاهش سرعت، کاهش کیفیت و همینطور نبود زیرساخت مناسب برای افزایش میزان کاربران اشاره کرد.

قابلیت یک بار مشاهده در واتس اپل

قبلا خبری منتشر شده بود که واتس اپ تصیمیم داشت قابلیت یک بار مشاهده را به اپلیکیشن خود اضافه کند. و حالا شما می توانید با آپدیت اپلیکیشن در سیستم عامل اندروید و آی او اس از این ویژگی استفاده کنید. قابلیت یک بار مشاهده به این صورت کار می کند که شما در هنگام ارسال عکس یا ویدیو می توانید گزینه یک بار مشاهده را فعال کنید و در طرف گیرنده، بعد از یک بار مشاهده عکس یا فیلم شما به صورت خودکار بعد از بسته شدن صفحه چت توسط مخاطب شما حذف خواهد شد.

مجوز خدمات اینترنت استارلینگ در بریتانیا

استارلیتگ مجوز خدمات اینترنت ماهواره ای را از بریتانیا دریافت کرده است. شرکت استارلینگ که حالا حرف و حدیث های زیادی از آن در مورد اینترنت سراسری در جهان به گوش می رسد برای اینکه بتواند در هر کشوری خدمات خود را ارائه دهد باید از آن کشور مجوز دریافت نماید. حالا استارلینگ قصد دارد تا برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای به اهالی بریتانیا در جزیره مانت یک ایستگاه زمینی ایجاد کند. راه اندازی این ایستگاه اینترنت پرسرعت را برای روستاییان شمال بریتانیا که هنوز به اینترنت 5G و اینترنت پرسرعت فیبر نوری دسترسی نداردن فراهم خواهد کرد.

به نظر شما مهمترین خبر فناوری هفته ای که گذشت چه بود؟

پرفروش ترین برند موبایل جهان

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.