فروش فوق العاده کنسول های بازی مایکروسافت

bunnyMag
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کنسول های بازی مایکروسافت

سال 2020 با عرضه کنسول های بازی مایکروسافت در مقابل کنسول پلی استیشن 5 سونی بسیار جذاب شد. رقابتی تا یکی دوسال قبل شاید همه برنده آن را می دانستند. اما حالا با پیشرفت مایکروسافت در زمینه تولید بازی های رایانه ای و کنسول های بازی این انتخاب با شک و تردید انجام می شوند.

فروش ایکس باکس سری ایکس و اس پرفروش ترین کنسول های بازی مایکروسافت

حالا بعد از چند ماه در گزارش مالی سه ماه آخر سال ۲۰۲۱ مایکروسافت آماری که بیشتر از بقیه جلب توجه می‌کند عملکرد موفق ایکس باکس در فروش است.
بخش فروش سخت‌افزاری ایکس باکس موفق شده در سه ماه آخر سال مالی ۲۰۲۱ که برابر با سه ماه دوم سال میلادی است. با ۱۷۲ درصد افزایش درآمد یک رکورد جدید را در گزارش مالی سه ماه آخر سال ۲۰۲۱ شرکت مایکروسافت و تاریخ فروش ایکس باکس ثبت کند. نکته جذاب در این باره آن است که بخش گیمینگ (Gaming) مایکروسافت در مجموع با توجه به فروش بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، موفق شده تا ۱۱ درصد (معادل ۳۵۷ میلیون دلار) درآمد بیشتری را نسبت به سال گذشته میلادی به دست آورد.


اگر کمی دقیق‌تر به موضوع نگاه کنیم، بخش اصلی این درآمد از فروش کنسول‌های نسل نهم این شرکت یعنی ایکس باکس وان سری ایکس و ایکس باکس وان سری اس به دست آمده که هم قیمت بالاتری نسبت به محصولات قبلی دارند و هم فروش بالاتری را ثبت کرده اند.


این موضوع را مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت نیز تایید کرده است، ساتیا نادلا، مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت، در جریان جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی اخیر این شرکت گفته که سرعت فروش ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس از تمام کنسول‌های دیگر ایکس باکس بیشتر بوده است. درواقع دو کنسول جدید ردموندی‌ها از زمان عرضه تاکنون بیشتر از سایر نسل‌های ایکس باکس در مدت‌زمان مشابه فروخته‌اند.

کنسول های بازی مایکروسافت

در خصوص بخش نرم‌افزاری نیز کمپانی مایکروسافت با وجود رشد بالای مشترکین سرویس با ۴ درصد کاهش درآمد (معادل ۱۲۸ میلیون دلار) نسبت به سال گذشته همراه بوده است. البته علت اصلی این کاهش درآمد نیز را می‌توان شرایط ویژه خانه‌نشینی و در نتیجه افزایش فروش بازی‌های ویدئویی در سه ماه‌ی چهارم سال مالی ۲۰۲۰ دانست که به نظر می‌رسد بخش ایکس‌باکس به خوبی توانسته است درآمد حاصل از فروش نرم‌افزار خود را حفظ کند.


مشترکین سرویس ایکس‌باکس گیم پس که روز به روز تعداد آن‌ها با سرعت در حال افزایش است، نسبت به دیگر گیمر‌های ایکس‌باکس ۴۰ درصد زمان بیشتر را صرف بازی‌های ویدئویی و ۵۰ درصد هزینه بیشتر برای خرید از فروشگاه ایکس‌باکس پرداخت می‌کنند.
اخیرا سازمان تحقیقاتی NPD ایکس‌باکس سری ایکس/اس را پرفروش‌ترین کنسول‌های ماه ژوئن کشور آمریکا اعلام کرد. این در حالی است که فروش این دو کنسول با پشت سر گذاشتن فروش سخت‌افزاری این کمپانی در سال ۲۰۱۱، رکورد جدیدی را برای ایکس‌باکس ثبت کرده است.
مایکروسافت البته سال‌ها است که آمار فروش کنسول‌های خود را به‌صورت عمومی منتشر نمی‌کند. البته گفته شده که کنسول ایکس باکس وان از زمان عرضه تا حدود یک سال بعد نزدیک به ۵. ۵ میلیون واحد فروش داشت. به همین خاطر، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس قطعا از این تعداد بیشتر فروش داشته‌اند.

کلام آخر:

ایکس باکس چه در سری ایکس و چه در سری اس، با توجه به امکانات فراوانی که برای کاربران و گیمیر‌ها فراهم کرده. فصل جدیدی در بخش کنسول‌های بازی مایکروسافت و رقابت با رقیب دیرینه خود یعنی پلی استیشن ایجاد کرد است. کنسول ایکس باکس سری ایکس حالا به گفته خیلی‌ها قوی‌ترین کنسول بازی خانگی است.
نظر شما درباره کنسول‌های مایکروسافت چیست؟ اگر تصمیم به خریدن یک کنسول بازی داشته باشید انتخاب شما کنسول بازی سونی است یا کنسول بازی مایکروسافت؟ دلیل انتخاب شما چیست؟

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.