پرفروش ترین برند موبایل جهان

bunnyMag 1400/05/16
پرفروش ترین برند موبایل جهان

گزارشات و آمارهای جدید نشان می‌دهد که شیائومی توانسته در ماه ژوئن ۲۰۲۱ برای اولین بار جایگاه پرفروش ترین برند موبایل جهان را از سامسونگ و اپل ربوده است.

این اولین بار است که شیائومی توانسته در طول تاریخ فعالیت خود به صورت همزمان از رقبای قدرتمندی همچون سامسونگ و اپل در فروش موبایل پیشی بگیرد.

در این گزارش نوشته شده که اگرچه موقعیت کنونی برای شیائومی تحسین‌کننده است، اما احتمالا سامسونگ پس از حل مشکلات بخش تولید در ویتنام به دلیل موج جدید کرونا، می‌تواند جایگاه نخست را به سرعت پس بگیرد. با این‌حال آنچه شرکت تحقیقاتی کانترپوینت به آن اشاره دارد این است که «رقابت میان سامسونگ و شیائومی از همیشه حساس‌تر شده است.»

شیائومی بر اساس گزارش همین شرکت تحقیقاتی، با فروش حدود ۸۰۰ میلیون موبایل، دومین برند پرفروش گوشی در فصل دوم سال ۲۰۲۱ بوده است.

پرفروش ترین برند موبایل جهان

شیائومی پرفروش ترین برند موبایل جهان

شیائومی در ماه ژوئن رشد ۲۶ درصدی در فروش را تجربه کرده است. براساس گزارشات منتشر شده و آمارها شیائومی با سهم بازار ۱۷.۱ درصدی توانست از رقیب پرآوازه خود یعنی سامسونگ پیشی بگیرد. در ماه ژوئن سامسونگ با سهم بازار ۱۵.۷ درصدی از شیائومی جا ماند و میدان را به رقیب چینی خود واگذار کرد. در این گزارشات ماهیانه سهم بازار گوشی های موبایل اپل، ۱۴.۳ درصد اعلام شده است.

به گزارش «کانالیس»،‌ شیائومی توانسته در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ برای اولین بار با عبور از اپل به دومین تولید کننده بزرگ موبایل در جهان تبدیل شود. براساس این گزارش،‌ میزان عرضه گوشی‌های هوشمند شیائومی در بازار آمریکای لاتین با رشد بیش از ۳۰۰ درصدی روبرو بوده است و این میزان رشد در آفریقا ۱۵۰ درصد و در اروپای غربی ۵۰ درصد گزارش می‌شود.

با وجودی که این شرکت چینی اخیرا موبایل‌های با قیمت بالاتر به بازار عرضه کرده است، اما گفته می‌شود متوسط ​​قیمت فروش هر دستگاه موبایل شیائومی در حال حاضر هنوز ۴۰ درصد کمتر از موبایل‌های سامسونگ و ۷۵ درصد پایین‌تر از موبایل‌های آیفون اپل است.

به نظر شما آیا شیائومی می تواند بازار گوشی های موبایل را به تسخیر خود در آورد؟ و به صورت دائم پرفروش ترین برند موبایل جهان تبدیل شود؟ یا سامسونگ و اپل برای این موضوع راه حلی خواهند اندیشید؟

در سندبات آی تی بخوانید:

پردازنده های نسل 15 تا 17 اینتل

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.